Teknoloji

Apple Çin’e bağımlılığı azaltmak adına iPhone 17 için radikal bir karar alabilir

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın standart iPhone 17 üretimi için Çin yerine Hindistan’a yönelebileceğini söylüyor.

Her şey planlandığı gibi giderse yeni nesil iPhone 17’nin 2024’ün ikinci yarısında üretime başlaması ve 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple aslında iPhone’ları ağırlıklı olarak Hindistan’da üretiyor ancak bu üretim hacmini artırmayı planlıyor. Şu anda küresel iPhone sevkiyatlarının %12 ila 14’ü Hindistan’dan geliyor. Apple bu oranı 2024 yılına kadar %20 – 25’e çıkarmak istiyor.

Kuo, Foxconn’un Çin’in Zhengzhou ve Taiyuan şehirlerindeki üretim ölçeğinin 2024 yılına kadar sırasıyla %35-45 ve %75-85 oranında azalmasını bekliyor. Ayrıca Hindistan’daki üretim genişlemesinin yanı sıra Luxshare’in iPhone siparişlerindeki hızlı artışın da yaşandığını söylüyor. üretim sınırı otomasyonundaki tahsis ve iyileştirmeler, üretim ölçeğindeki azalmanın ana nedenleridir.

Analist Ross Young’a göre 2025 yılında tanıtılması beklenen iPhone 17, Dynamic Island tasarımını koruyacak ancak standart iPhone’lara Always-On Display ve ProMotion’ın ekleneceği yıl olabilir.

Bu değişiklik, Apple’ın Face ID TrueDepth sensörünü panelin altına yerleştirmeyi planlaması nedeniyle ortaya çıkabilir. iPhone 17 Pro, iPhone 14 Pro ile tanıtılan Dynamic Island tasarımının aynısını iki yıl kullandıktan sonra muhtemelen orijinal bir tasarıma sahip olacak.

asarcikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu