Haber

Bahçeli’den Sinan Ateş cinayetiyle ilgili ilk açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında yaptığı konuşmada Sinan Ateş cinayetine ilk kez değindi. Konuşmasında Sinan Ateş’in adını doğrudan anmayan Bahçeli, “Herkes sırasını kaçırdığı için herkes eteğine irili ufaklı taşlar döktü, şimdi söz sırası bizde” dedi.

Sözlerine “30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın Çukurambar ilçesinde hunharca bir suikast işlendi” diye devam eden Bahçeli, cinayetin gölgesinin bir anda MHP’nin üzerine düşürülmek istendiğini belirterek, orada olduğu iddiasının bir iç hesaplaşma gündemdeydi. “Böyle zamanlar, duygu patlamalarının zihinsel yetileri kilitlediği kaotik ve kaos dönemleridir. Dikkat, tedbir, tedbir, sabır ve uyanıklığın kural olduğu dönemlerdir. Üstelik bu acıların karıştığı dönemler, çekişmenin amaç aradığı alacakaranlık zamanlarıdır.” Sadağından çıkan ok gibi” dedi Bahçeli.

“Kanlı baskının hemen ardından MHP’ye yönelik organize saldırı, adeta tek merkezden emir alınırcasına hız kazandı” diyen Bahçeli, olayın MHP ve Ülkü Ocakları ile ilgisi olmadığını vurguladı. Bahçeli, “Sürekli onu ateşe verip kurutmaya çalışan nüfuz ajanları, HDP’den CHP’ye, komünistlerden bölücülere, FETÖ’den PKK’ya tüm filistinler ve nefret grupları aramızdan toplanan siyasi kırıntıları ele geçirdi. bizi cinayetle aynı karede göstermenin büyük günahına ortak olun.” kullanılmış.


Sinan Ateş 30 Aralık’ta Ankara’da öldürüldüFotoğraf: Privat

Bahçeli, “Cinayeti bir ikiyüzlülük gösterisine dönüştürmek, itibar celladını pusula yapmak, Cumhur İttifakı’nı sarsmak ve söz konusu saldırıyla MHP’yi ilişkilendirmek için binlerce FETÖ hesabı açıldı.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

Milletvekillerinin “ahlaksızlıkla” suçlandığını, Cumhurbaşkanlığı Divanı’ndaki arkadaşlarının da işin içine karıştırıldığını, Ülkü Ocakları’nın “hain bir kuşatma” altına alındığını savunan Bahçeli, cinayetin MHP’ye ihale edilmek istendiğini kaydetti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Bahçeli, “Ülkücü’yü öteki gören ve Mehmetçik katilleriyle iş birliği yapan Kılıçdaroğlu’nun da sosyal medyadan bir mesajla sessizliğimizin sebebini sorma ihtiyacı hissetmesi garip. Sayın Kılıçdaroğlu, ben susmuyorum, sadece firavun taktikleriniz, çirkin imalarınızı ve ahlaksız suçlamalarınızı izledim ve gerekli notları aldım” dedi.

Bahçeli, “Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara bir kez daha sesleniyorum: Adayımız bellidir, kararımız bellidir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.” suç örgütleriyle. Bahçeli, “İşleyen yargı sisteminin sonucunu sabırla beklemek ve suikastın amaç ve saikinin iç örgüsünü görmek bence doğru olandır.”

Ne oldu?

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çukurambar ilçesinde vurularak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürerken, MHP ve Ülkü Ocakları yönetiminin Sinan Ateş’e karşı tavır aldığı iddiaları gündeme geldi. Soruşturma kapsamında MHP İstanbul İl Başkanı Ufuk Köktürk ile iki özel harekat polisinin de aralarında bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

DW/HS,EC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu