Haber

Gaziantep’te depremde hayatını kaybedenler için 3 bin 985 fidan dikildi

GAZİANTEP’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için ‘6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’ oluşturulurken, düzenlenen törende hayatını kaybeden 3 bin 985 kişi adına fidan dikildi.

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde ’11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü’ kapsamında; Depremde hayatını kaybedenler için orman oluşturuldu. Etkinlik İslahiye’nin Değirmencik Mahallesi’nde oluşturulan alanda gerçekleştirildi; İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu, Garnizon Komutanı Albay Kadir Çelik, Belediye Başkanı Kemal Vural, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşkır, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Vahdet Erdoğan ve ilçe protokolü öğrencileri katıldı. Törende oluşturulan 2 hektarlık orman alanına, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden 1435 kişi adına fidan dikilerek hayat verildi.

Nurdağı ilçesi kırsalında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde, Nurdağı Kaymakamı İsmail Alsancak, protokol üyeleri ve öğrenciler, depremde hayatını kaybeden 2 bin 550 kişi için 200 metrekarelik alanda oluşturulan orman alanına fidan dikti. 3 hektar.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu