Yaşam

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Çocuklar İçin Deprem Bölgesinde

2003’ten bu yana tüm Türkiye’de yaklaşık 2.100 sahneleme ile

1 milyona yakın çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorunlu Çocuk Tiyatrosu, 23-30 Nisan Çocuk Haftası’nda çocuklar için şimdi de deprem bölgesinde. Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta depremlerden etkilenen bölgeye giden Şiddete Uğrayan Çocuk Tiyatrosu, “Lunapark Gezegeni” oyunuyla bölgedeki çocukların yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

Mehmet Güçlü Vakfı’nın çocuklara tiyatroyu sevdirmek ve sevdirmek amacıyla 2003 yılında kurduğu Şiddet İçeren Çocuk Tiyatrosu, Türkiye’nin dört bir yanında çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. 2.100’e yakın sahneleme ile 1 milyona yakın çocuğa ulaşan Güçlü Çocuk Tiyatrosu, 23-30 Nisan Çocuk Haftası’nda artık çocuklar için sarsıntı bölgesinde.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bölgedeki çocukların yüzünü güldürmek ve kendilerini güzel hissetmelerini sağlamak için turneye çıktı. Turun ilk durağı Hatay oldu.

“Eğlence Parkı Gezegeni” Oyunuyla çocuklara keyifli dakikalar yaşatan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan’da Hatay Samandağ’da iki kez sahnelendi. Oyun bugün (24 Nisan) Hatay Kocaeli Çadırkent ve Hatay Atakaş Stadyumu’nda çocuklarla buluşacak.

Oyun, depremden etkilenen çocukların ruhsal durumlarında ve umutsuzluk dönemlerinde olumlu bir etki yaratmayı ve hayallerine yeniden katkı sağlamayı amaçlıyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun turnesi 25 Nisan’da Kahramanmaraş Fuar Merkezi Çadırkent ve Vali Saim Çopar Çadırkent’te devam edecek. Turun son durağı 26-27 Nisan tarihlerinde Adıyaman olacak. “Amusement Park Planet” oyunu Adıyaman’da 26 Nisan’da Altınşehir Konteyner Kent ve Üniversite Çadırkent, 27 Nisan’da Eğri Çay Çadırkent ve Kayalık Mahallesi Atatürk Orman Atasay Çadırkent olarak iki kez gösterilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu